Baranec

   Posledný turistický zájazd v tomto roku sme absolvovali na dominantu Liptova tretí najvyšší vrchol Západných Tatier Baranec. Vyše 40 našich turistov prichádza po 8h. do ústia Žiarskej doliny, odtiaľ sa po žltej značke stŕmym stúpaním dostávame na Holý vrch. Otvárajú sa nám prvé pekné výhľady na okolie Liptova, vrcholky Vysokých a Nízkych Tatier. Počasie nám opäť veľmi praje ako na väčšine našich podujatí tohto roka.

Po krátkom načerpaní síl a energie nás čaká posledné väčšie stúpanie až na vrchol Baranca, kde sa nám otvára pekný výhľad na hlavný hrebeň Roháčov a Západných Tatier. Všetci turisti zvládli toto náročné stúpanie bez väčších problémov. Nechýva vrcholové foto a pokračujeme po hrebeni do Žiarskeho sedla, pár turistov sa rozhodlo ísť na Plačlivô a Baníkov.

Zo Žiarskeho sedla klesáme Žiarskou dolinou až na chatu kde sa občerstvíme a oddýchneme po náročnom výstupe. Potom nás čaká už len posledný zostup k autobusu cca hodinka chôdze, niektorý využijú možnosť požičania kolobežky. O 18h. odchádzame domov a tešíme sa na ďaľšie stretnutie, či už na Dušičkovom výstupe na Suchý vrch alebo poslednom pohľade na Rohatej skale.

spoločné foto v ústi Žiarskej doliny

pohľad na Liptov

pohľad na Nízke Tatry

Holý vrch

malý Baranec

pohľad na Baranec

pod Barancom

Baranec

pohľad na Baníkov

na vrchole Baranca

hrebeň Roháčov - Baníkov, Hrubá kopa, Tri kopy, Plačlivô

posledné metre pod Barancom

na Baranci

Západné Tatry

pod Smrekom

pohľad na skalnatý Giewont

v Žiarskom sedle

pohľad na Ostrý Roháč a Volovec

Roháčske plesá

na Plačlivôm

na Hrubej kope

pod Baníkovom

na Baníkove

na Príslope

na Žiarskej chate