Poľské Tatry- Červené vrchy


  V skorých ranných hodinách opúšťame Nitrianske Rudno a naberáme smer Poľsko kde absolvujeme túru hrebeňom Červených vrchov. Z pôvodného plánu to mal byť dvojdňový zájazd ale z technických príčin ohľadom ubytovania to bol žiaľ iba jednodňový zájazd. Je to veľká škoda lebo malo byť krásne počasie po oba dni.

Pred 6h. prichádzame do Zakopaného, vypočujeme si pokyny od turistického sprievodcu a po spoločnej foto pri mostíkoch sa rozdeľujeme do 3 skupín. Jedna menšia skupina sa oddelila na chatu Murowaniec odkiaľ vystúpila na vrchol Kościelca a Swinicu. Druhá skupina nastupuje na túru z Kužníc na chatu Kondratova, po krátkom oddychu a načerpania síl pri chate čaká 8 člennú skupinu stŕmy výstup na Kondracku Przel. a odtiaľ už len kúsok na národný vrch Poľska Giewont ( 1905m ). Naskytujú sa nám krásne výhľady po okolí tak si to patrične vychutnávame.

Potom ideme naspäť cez Kondracku Przel na Kondratovu kopu kde sa stretávame s treťou skupinou, ktorá išla z Kužníc na Kasprov vrch a potom po hrebeni cez Goričkovú. Spoločne pokračujeme po hrebeni cez Malolučniak až na vrchol Temniak odkiaľ už len zostupujeme dlhou dolinou až do Kiri. Z Kiri odchádzame 18:30, počasie nám vyšlo a možme sa tešiť na ďalšie stretnutie tentokrát v Západných Tatrách na Baranci.

v Zakopanom pri mostíkoch

na Kondratovej chate

v Kondratovom sedle

Giewont

posledné metre pod Giewontom

na Giewonte

na Kondratovej kope

sedlo pod Kondratovou kopou

pod Koscielcom

na Koscielci

na Swinici

Kasprov vrch

na Kasprovom vrchu

na Giewonte