Hrebeňom Nízkych Tatier

   Po ročnej pauze sa opäť dostávame do oblasti Nízkych Tatier kde naším cieľom je hrebeň Ďumbierskych Tatier s jeho najvyšším vrcholom Ďumbierom.

Takmer plne obsadený autobus prichádza po 8 hod. do sedla Čertovica kde naša túra začína. Čaká nás hneď na začiatok prudké stúpanie na prvé vrcholy Rovienky a Lajštroch, s ktorým sa hravo popasovali aj dve naše najmladšie turistky. Postupne sa dostávame na hlavný hrebeň a začína nám fúkať nepríjemný vietor zo severu. Otvárajú sa nám obmedzené výhľady ale na sever je vidieť vrchol Rovnej hole a Ohnišťa.

Cez Kumštové sedlo a Králičku sa blížime ku chate gen. M. R. Štefánika, začína mrholiť s drobnými krúpkami tak nám prišlo uchýlenie na chate celkom vhod, pokým sa počasie neumúdri. Po vyše hodinke strávenej na chate sa nám ukázalo opäť slniečko tak skúšame zdolať aj najvyšší vrchol Nízkych Tatier Ďumbier. Vrchol sa nám podaril zdolať po niečo vyše hodiny od chaty. Od Liptova sa zase zhoršuje počasie, stíhame vrcholové foto a postupne zvolíme zostup cez Kosodrevinu, Srdiečko až na Trangošku kde naša túra končí.

na Čertovici

stúpanie z Čertovice

Štefániková chata na dosah

skvelá zábava na chate

v Krúpovom sedle

na vrchole Ďumbiera

na Chopku

pohľad na Chopok z Derešov

v Krížskom sedle

Kosodrevina

Srdiečko

v pozadí Veľký Gápeľ

príchod kamzíkov na Srdiečko