Sivý vrch

  Ďaľší tohtoročný autobusový zájazd nás priviedol do oblasti Západných Tatier kde sa opäť po 9 rokoch dostávame na nádherný vrchol Sivý vrch. Na 75% obsadený autobus prichádza po 3 hodinách cesty k horárni Biela skala v sedle Huty. Začiatok túry nás privítalo celkom pekné slnečné počasie pokazené iba rozbahneným terénom po ťažbe kalamity z minulého roka.

Po vyše hodine sa červenou značkou dostávame k Bielej skale kde sa nám trocha otvárajú prvé výhľady, pokračujeme Radovými skalami kde je miestami exponovaný terén reťazami a kramlami. Postupne sa dostávame k samotnému vrcholu odkiaľ sa nám otvárajú pekné výhľady do širokého okolia. Okolo poludnia  sa začína zaťahovať a postupne na nás padá omrzlina a sneh tak po chvíli sa na hrebeni objavuje aj biely poprašok snehu. Postupne zostupujeme z vrcholu, dostávame sa do sedla Priehyba a začíname opäť stúpať na vrchol Ostrá.

Z vrcholu Ostrej klesáme do sedla Predúvratie, odtiaľ odbočujeme na modrú značku, ktorou prichádzame až ku chate pod Náružím kde sa občerstvujeme a chvíľu oddýchneme. Pár turistov si zvolí stŕmy výstup priamo od chaty na Babky. Naskytnú sa nám pekné výhľady na Liptov. Potom nás čaká stŕmy zostup až do cieľa našej túry Bobrovecká Vápenica odkiaľ o 18 hod. odchádzame domov.

Radové skaly

na Sivom vrchu

Sivý vrchu od juhu

v sedle Predúvratie

krátko po snežení hrebeň Západných Tatier

chata pod Náružím

stúpanie z chaty pod Náružím na Babky