Hohe Wand 5. 5. 2018

03.04.2018 15:43

KST OTLAK vás pozýva na májový turistický zájazd do Rakúska - Alpy. 

Termín: 5. 5. 2018

Odchod z Nitr. Rudna: 3,00 hod.

Cena: 16 € (predbežne)

 

Prírodný park Hohe Wand
Otvorené celoročne
Vstupné: dospelí 1,80 €
Deti (3 – 15 rokov): 1,- €

Naturpark Hohe Wand je rakúske pohorie, vzdialené cca 110 km od Bratislavy. Leží v nadmorskej výške od 800 do 1135 m Má tvar bochníka so skalnatými stenami, na vrchu ktorého je náhorná plošina s lesmi a lúkami. Okrem turistiky je vyhľadávané aj lezcami a milovníkmi zaistených ciest. Je tu dostatok turistických chát a reštaurácii s možnosťou rôzneho občerstvenia, detské atrakcie, výbehy pre lovnú zver, hora hier a zábavy, zoologická záhrada s malými zvieratkami a iné.

Atrakcie:

Jaskyňa Einhornhöhle plná kostí jaskynných medveďov, stalagmitov, stalaktitov a stalagnátov stojí aj so sprievodcom 3 € za osobu a trvá asi 20 minút. Vstup sa nachádza za dedinkou Dreistetten a akože inak, hneď vedľa turistickej chaty s občerstvením.

Skywalk – kovová vyhliadková terasa, ktorá trčí do priestoru nad údolím v dĺžke cca 5 m a má priehľadnú podlahu. Z terasy je krásny rozhľad na východ a juhovýchod do Panonskej panvy.

Felsenpfad (skalná cesta) – ja oceľový chodník o dĺžke 150m, ktorý je zavesený pozdĺž juhovýchodnej skalnej steny Hohe Wand. Nájdeme ho v blízkosti reštaurácie Kohlroserlhaus.

Aussichtsturm  - 18 m vysoká rozhľadňa z kovovej konštrukcie, ktorá sa nachádza na kopci nad horskou chatou Wiener Neustadter Haus na západnej strane Hohe Wandu.

Zaistené cesty – na skalných úbočiach Hohe Wandu sa nachádzajú rôzne zaistené cesty (feraty), náročnosťou od ľahkých až po tie najťažšie. Viac je tých ľahších a stredne náročných, ktoré nie sú ani dlhé. Skrátka, veľmi dobré miesto na zoznámenie sa s feratami.

 

FOTO - klikni sem.